Organizujemy konferencję lub spotkanie branżowe – jak się do tego przygotować?

Nie trzeba być przedsiębiorcą działającym w branży gastronomicznej, by móc zorganizować wyśmienity event. Wystarczą chęci i wiedza na temat możliwości, z których możemy skorzystać, by zaproszeni goście byli obsłużeni z największą starannością.

 

Coraz więcej firm stawia na budowanie odpowiednich relacji z potencjalnymi klientami, kontrahentami czy biznesowymi partnerami. Coraz więcej przedsiębiorstw dba również o własny wizerunek i chce, by postrzegać je za ekspertów. Właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się konferencje, spotkania branżowe, szkolenia, bankiety czy wydarzenia integracyjne. Nierzadko firmy organizują takowe samodzielnie i wychodzi im to naprawdę świetnie.

Aby odnieść sukces, spotkanie nie może przebiegać bez pewnych elementów. Po pierwsze ważne jest przygotowanie techniczne. Chodzi tutaj nie tylko o osoby, które będą prezentować firmę czy prowadzić poszczególne prelekcje. Chodzi też o jakościowe wyposażenie sal, profesjonalizm to podstawa, na polu biznesowym nie ma miejsce na nawet najmniejsze błędy.

„Przez żołądek do serca” – nie da się ukryć, że to powiedzenie jest obecne również w ramach kontaktów służbowych. Na każdym spotkaniu branżowym powinna pojawić się choćby aromatyczna kawa. Jeśli nie mamy ekspresu na własność, możemy go wypożyczyć. Kompleksowym wyposażeniem wydarzeń z kulinariami w tle służą firmy cateringowe oraz wypożyczalnie gastronomiczne – łatwo można je znaleźć w sieci, wpisując hasło typu „ekspres do kawy wynajem warszawa”. W ten sam sposób można zaopatrzyć firmę w inny sprzęt, który będzie pomocny podczas biznesowego spotkania.

Pamiętajmy, że jeśli spotkanie trwa co najmniej kilka godzin, to sama kawa nie wystarczy. Zaproszonym należy zaserwować lunch. Jeśli goście mają uczestniczyć w wieczornym bankiecie, dobrą tradycja jest ciepła kolacja, a nawet lampka wina. Dzisiaj nie jest to problem, kiedy na rynku działają prężnie rozwijające się firmy cateringowe czy wypożyczalnie, od których uzyskamy pełna zastawę stołową.

Najważniejsze jest to, by całe wydarzenie dobrze zaplanować, sporządzić pełny harmonogram a potem go realizować. Organizacja biznesowego wydarzenia trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni. Wiele zależy od rodzaju czy ilości osób, jakie zostały na takie zaproszone.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *