NEWSY

profesjonalne biuro rachunkowe poznań

Obowiązki biura rachunkowego wobec klienta

Prowadzenie działalności gospodarczej to duża odpowiedzialność, wiążąca się również z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest z pewnością konieczność prawidłowego rozliczania należności podatkowych. Zaniedbania w tej kwestii mogą szybko doprowadzić do problemów z Urzędem Skarbowym, który za jakiekolwiek błędy zazwyczaj nalicza wysokie kary finansowe. Niestety zawiłości prawa podatkowego w naszym kraju powodują, że wielu przedsiębiorców decyduje się skorzystać z fachowej pomocy, jaką oferuje renomowane biuro rachunkowe.

Obowiązki zaufanego biura rachunkowego.

Osoby zajmujące się tego typu działalnością można znaleźć już w każdym mieście, jednak zanim podpiszemy umowę o współpracy, warto sprawdzić, czy gwarantują odpowiedni poziom usług. Nie da się ukryć, że głównym zadaniem biura rachunkowego jest odciążenie klienta z prowadzenia księgowości. Taka pomoc pozwala mu skupić się na innych aspektach firmy, a jego odpowiedzialność będzie się ograniczała jedynie ewidencjonowania sprzedaży i gromadzenia wymaganej dokumentacji podatkowej, w postaci rachunków czy faktur. Ta dokumentacja jest następnie przekazywana pracownikom wybranego biura, którzy uzupełniają wszystkie ewidencje i księgo podatkowe. W tym miejscu zazwyczaj zaczynają się przysłowiowe schody, a praca ta wymaga odpowiednich kwalifikacji i olbrzymiej wiedzy z dziedziny księgowości.
Jest ona absolutnie niezbędna i najlepiej, jeśli osoby zajmujące się sprawami podatkowymi mogą się wylegitymować stosownym wykształceniem kierunkowym, najlepiej ekonomicznym. Takie umiejętności w połączeniu z dużym doświadczeniem zawodowym to gwarancja prawidłowego zaksięgowania wszystkich przychodów oraz rozchodów i zgodne z przepisami wypełnienie ksiąg handlowych czy innych ewidencji. Cała dokumentacja dostarczona przez klienta musi być we właściwy sposób chroniona i nie może być w żadnym przypadku udostępniana osobom do tego nieuprawnionym. Pracowników obowiązuje także pełna tajemnica służbowa, a ujawnienie informacji może pociągać za sobą konsekwencje natury prawnej. Muszą też pamiętać o regularnym informowaniu przedsiębiorcy o wysokości wszystkich jego należności podatkowych, a w miarę potrzeby powinni reprezentować go w sprawach spornych przed różnymi urzędami i instytucjami, takimi jak Urząd Skarbowy czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zabezpieczenie interesów klienta.

Biuro rachunkowe, zajmując się księgowością klienta, ponosi pełną odpowiedzialność za swoją pracę, a zakres tej odpowiedzialności określają stosowne przepisy Kodeksu Cywilnego. Dlatego warto sprawdzić, czy te, na które się zdecydowaliśmy, posiada odpowiednią polisę odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności. Jest to obowiązkowe i w przypadku wykrycia nieprawidłowości w dokumentacji, zabezpiecza ewentualne roszczenia klienta, który musiał np. zapłacić wysoką karę. Może ubiegać się o jej zwrot, a biuro pokrywa ją właśnie z polisy, jednak trzeba pamiętać, że korzystanie z tego rodzaju usług nie zwalnia przedsiębiorcy z odpowiedzialności w przypadki kontroli skarbowej.
Powyższy artykuł powstał przy współpracy z firmą CredoTax – profesjonalne biuro rachunkowe Poznań, oferujące usługi księgowe oraz kadrowe dla małych i dużych przedsiębiorstw.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

radca prawny

Radca prawny – pomoc dla przedsiębiorcy

Prowadzenie własnego biznesu, niezależnie od jego wielkości czy branży, w której się działa, to duża odpowiedzialność. Konieczne jest nie tylko dbanie o stałe dostawy potrzebnych towarów czy materiałów, poprawne kontakty z kontrahentami, ale także rozwiązywanie ewentualnych sytuacji konfliktowych czy nawet kryzysowych. Może być w tym pomocny radca prawny i dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się skorzystać z usług takiej osoby. Jego rola w firmie nie ogranicza się jednak do ogólnie pojętych porad prawnych, ale służy również radą w wielu codziennych, bieżących sprawach firmy.Fachowe doradztwo przydatne w każdej sytuacji.Jeszcze do niedawna radcę prawnego można było spotkać jedynie w dużych przedsiębiorstwach czy zakładach produkcyjnych. Wynikało to między innymi z wysokich kosztów świadczonych przez nich usług. Jednak obecnie ta niekorzystna sytuacja uległa zmianie i z pomocy wykwalifikowanych prawników coraz częściej korzystają również właściciele niewielkich, nawet rodzinnych firm. Wymuszają to na nich przede wszystkim nieustannie zmieniające się przepisy prawa regulujące prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju. Są one niezwykle skomplikowane, pełne niezrozumiałej terminologii, której zrozumienie i prawidłowa interpretacja zajmuje niezwykle dużo czasu, którym większość przedsiębiorców po prostu nie dysponuje, jak i wiedzą w tym zakresie. Wolą skupić się na innych, bardziej dla nich istotnych aspektach prowadzenia firmy, kwestie prawne zostawiając specjalistom w tej dziedzinie. Tu właśnie wkracza radca prawny, dzięki któremu wszystko szybko staje się jasne i przejrzyste.

Na jaki zakres pomocy można liczyć.

Jednoznaczne określenie, jakimi sprawami w danej firmie może zająć się radca prawny, jest bardzo trudne. Zakres oferowanych przez niego usług jest niezwykle szeroki i bez problemu zaspokaja większość potrzeb. Jedną z najważniejszych kwestii, którą obejmuje, jest profesjonalne przygotowanie umów z kontrahentami, tak, aby były w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, dostosowane do potrzeb klienta i zabezpieczające jego interesy. Prawnik powinien też służyć pomocą w windykacji należności, zazwyczaj poprzez wysyłanie do dłużników wezwań do zapłaty, odnoszących lepszy skutek niż pisma samodzielnie przygotowane przez klienta. Z racji, że dochodzi niekiedy do sytuacji, że liczne spory z kontrahentami często kończą się sprawą sądową, radca prawny może stanowić zastępstwo procesowe. Zadba o dochowanie wszelkich procedur w toczącym się postępowaniu sądowym i w miarę potrzeb będzie służył swojemu klientowi fachowymi poradami, opartymi na jego dużej wiedzy merytorycznej. Może również reprezentować go przed instytucjami państwowymi np. w często spotykanych sprawach spornych z Urzędem Skarbowym. Pomaga w załatwieniu wymaganych do prowadzenia firmy zezwoleń czy koncesji oraz chroni przedsiębiorcę przed błędami mogącymi wynikać z niedopełnienia wielu obowiązków nakładanych przez prawo, a które mogą skutkować wysokimi karami finansowymi.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

wzbogacanie danych klientów

Zadbaj o jakość danych swoich klientów

W dzisiejszych czasach wszyscy lubimy kupować produkty i usługi, które są jak najbardziej spersonalizowane. Różnorodność asortymentu jest w tej chwili niezwykle pożądaną cechą, z prostego powodu – każdy z nas jest inny i ma odmienne oczekiwania. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz kampanię marketingową musisz bardzo dobrze znać swoich klientów. W dobie rozwoju gospodarczego, niemal w każdym sektorze konkurencja jest duża i dobrze przygotowana do walki o potencjalnych klientów…

Jak się na to przygotować?

Najlepiej jest powołać się na specjalistów. Nie dość, że nasza dotychczasowa baza zostanie dokładnie przeanalizowana, możemy otrzymać szerokie spektrum sprawdzonych, aktualnych profili klientów zainteresowanych korzystaniem z usług naszej branży. Co jednak wchodzi w skład wyżej wymienionych działań sprawdzających, jakość baz danych marketingowych? Przede wszystkim otrzymujemy dostęp do specjalistycznych narzędzi sprawdzających poprawność telefonów i maili do obecnych klientów. Firmy zajmujące się bazami zdradzają również jak bezpiecznie pobierać wcześniej zakupione bazy danych, gdyż przetwarzanie danych osobowych regulowane jest przepisami prawa. Niebezpieczne może być dla przedsiębiorstwa ignorowanie tych zasad. Pomijając grzywny i innego rodzaju sankcje, które grożą właścicielom, istnieje zagrożenie utraty zaufania klientów, co jest chyba równie wielką porażką.Aby potencjalni klienci byli skłonni udostępniać swoje dane osobowe, niebagatelna jest również pomoc fachowców w ich obsłudze, zarówno na czacie jak i telefonicznie.

Jeśli masz doświadczenie w swojej branży i nie jest ono związane z marketingiem tudzież obsługą klienta – zostaw to zawodowcom, by przez niewiedzę lub nieuwagę nie ponieść klęski, bo co z tego, że Twój produkt jest najlepszy na rynku, skoro nie będziesz miał komu tego zakomunikować i nikt się o tym nie dowie?

Chcesz wiedzieć czy Twoja baza jest sporządzona z należytą starannością? Sprawdź jakość danych na https://edbms.pl/rejestracja/ i dowiedz się czy robisz to dobrze!

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać drukarkę do biura?

Nie jestmożliwe funkcjonowanie biura bez drukarki. Brak drukarki lub jej zawodne działanie może znacząco obniżyć jakość i efektywność pracy biura.  Planujesz zakup drukarki do swojego biura ale nie wiesz na co zwracać uwagę? Jakie funkcje i parametry powinna mieć dobra biurowa drukarka?

Laserowa czy atramentowa?

Jak każdy, zastanawiasz się pewnie czy drukarka kolorowa przy da się w codziennej pracy? Wybór zależy od tego jaka jest charakterystyka pracy, którą wykonujesz oraz wielkości firmy. W większych firmach doskonale sprawdzą się drukarki laserowe. Zarówno jakość jak i szybkość wydruku są na bardzo wysokim poziomie. Drukarki laserowe są droższe od atramentowych, jednakże jakość wydruku jest nieporównywalnie lepsza. Drukarki atramentowe są tańsze w zakupie, ciche, zużywają mniej prądu. Jednak jakość wydruku nie jest zbyt powalająca, dlatego najczęściej zakupywane są na potrzeby prywatne. W biurze zdecydowanie lepiej sprawdzi się drukarka laserowa.

Prostota czy wielofunkcyjność?

Od dawna wiadomo, że ilość nie znaczy jakość. Wybierając drukarkę do biura, warto pomyśleć nad tym, że niezbędna jest ta, która będzie spełniać wiele funkcji. Osoby dysponujące ograniczonym budżetem, powinny zdecydować się na zwykłą drukarkę. Nie ma najmniejszego sensu inwestowania w coś co nie przyniesie nam znacznego zysku. W biurach, w których dużo się drukuje, skanuje oraz kseruje, z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie wielofunkcyjne.

Szybkość drukowania

Większa firma wiąże się ze znaczną ilością drukowanych dokumentów. Warto zorientować się jakie parametry musi mieć drukarka, która idealnie sprawdzi się w biurze. Należy zwrócić uwagę, że na szybkość wydruku wpłynie rozdzielczość oraz kolor dokumentu. Firmy drukujące dziennie maksymalnie 50 stron, nie powinny zbytnio zwracać uwagi na to, jak szybko otrzymają wydrukowane dokumenty. Na czasie zdecydowanie powinno zależeć natomiast przedsiębiorstwom drukującym ryzę papieru dziennie.

Jaką drukarkę zatem wybrać?

Drukarka Ecosys P3045dn firmy Kyocery jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich przedsiębiorstw. Charakteryzuje się wysoką wydajnością czarno-białego druku, co w przypadku innych drukarek może być znacznym kosztem. Dzięki czemu przedkłada cenę do jakości. Szybkość wydruku to nawet 45 stron na minutę. Dodatkowo zaletą jest to, że drukarka P3045dn jest bezprzewodowa, czym zyskasz na zagospodarowaniu przestrzennym swojego biura.

monitorowanie pracowników statlook.com

Jak profesjonalnie monitorować firmowe komputery?

Monitoring pracowników odgrywa coraz większą rolę w organizacjach, stając się jednym z użytecznych form do weryfikacji efektywności pracowników, a także zwiększenia bezpieczeństwa. Program monitorujący komputery powinien odpowiadać na potrzeby instytucji oraz uwzględniać regulacje prawne.

W czasach, kiedy korzystanie z portali społecznościowych stało się dla wielu osób codzienną rutyną, a wręcz nałogiem, nikogo nie dziwią obawy pracodawców o niewłaściwe wykorzystanie firmowych komputerów podczas czasu pracy.

Śledzenie działań pracowników to bardzo wrażliwa i kontrowersyjna kwestia, szczególnie dla osób, których dotyczy bezpośrednio. Działania te muszą być zatem przeprowadzane w sposób profesjonalny, przejrzysty i co równie ważne, etyczny. Nie należy zapominać także o prawie do prywatności oraz ochronie danych osobowych, które obowiązują również w miejscu pracy.

Monitowanie pracowników nie może polegać na przeglądaniu prywatnych treści i ingerencji w prywatność użytkowników, o czym mówi sama dyrektywa o ochronie danych osobowych. Prawo Unii Europejskiej również jasno określa zasady, jakimi powinni kierować się pracodawcy przy śledzeniu aktywności swoich pracowników. Pracownicy muszą zostać poinformowani o tym, że ich działania podlegają kontroli.

Oprogramowanie do monitoringu działań użytkowników nie może być szpiegowskie. Oznacza to, że pracodawca może sprawdzić, jakie strony zostały odwiedzone w czasie pracy, jednak nie jest dozwolone rejestrowanie i wykorzystanie wrażliwych danych, na przykład loginów, haseł czy treści prywatnych e-maili.

monitorowanie pracowników statlook

Fot. statlook® umożliwia monitoring przeglądanych witryn

Profesjonalnie działający program do monitorowania komputerów użytkowników gwarantuje nadzór nad czynnościami w firmie zgodnie z najwyższymi standardami.

Takim programem jest statlook®, oferujący pakiet uplook Monitoring.

Funkcje systemu statlook®:

  • Monitoring czynności użytkowników– analiza wykorzystania komputerów, czyli zbieranie i tworzenie statystyk pracy komputera, używanych aplikacji oraz przeglądanych stron umożliwia szybkie zweryfikowanie działań pracownika. Opcja pozwala na zdobycie informacji o przerwach w pracy, podgląd nagłówków okien czy analizę sesji terminalowych.
  • Kontrola USB i drukarek – niewłaściwe wykorzystanie firmowych drukarek to częsty proceder, z którym zmagają się przedsiębiorcy. Kontrola ilości i treści wydruków oraz kopii z podziałem na użytkowników uchroni firmę przed stratami, a także obniży koszty drukowania. Dostęp do informacji o podłączonych nośnikach wymiennych, takich jak USB, dyski SDD czy karty pamięci przekładają się na wzrost bezpieczeństwa danych.
  • Monitoring stron internetowych– kontrola odwiedzanych witryn pozwala na podgląd przeglądanych treści, mierzenie spędzonego na nich czasu, odczytywanie nagłówków stron i generowanie statystyk wykorzystania Internetu ze wszystkich przeglądarek. Możliwe jest także generowanie raportów zbiorczych i indywidualnych dotyczących odwiedzanych stron. Dzięki tej funkcji wykorzystanie Internetu przez pracowników nie będzie już tajemnicą.
  • Blokowanie stron WWW – niebezpieczne, mało zaufane strony internetowe mogą zainfekować komputer i tym samym narazić firmę na utratę wrażliwych danych. Wyeliminowanie możliwości odwiedzania podejrzanych stron przekłada się na bezpieczeństwo całej firmy. Opcję blokowania wybranych serwisów można zastosować do wybranych użytkowników lub całego systemu. Możliwe jest także blokowanie wybranych elementów strony, na przykład audio lub video.

Program umożliwia podgląd używanych aplikacji statlook.com

Fot. Program umożliwia podgląd używanych aplikacji statlook.com

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach monitoringu komputerów, który oferuje system statlook®, zajrzyj na stronę www.statlook.com.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

usługi księgowe dla firm

Czym różni się uproszczona księgowość od pełnej księgowości

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem i zaczynają samodzielnie pracować na swój rachunek, zastanawia się nad tym, czym różni się pełna księgowość od tej uproszczonej. Często nie mają w ogóle pojęcia o tym, w jaki sposób obie funkcjonują.

Księgowość uproszczona to proste zasady prowadzenia danych finansowych firmy, która wymyślona została przez władze skarbowe dla posiadaczy małych firm.

Na szczęście, mali przedsiębiorcy nie muszą prowadzić pełnej księgowości i mogą rozliczać się na takich uproszczonych zasadach.

Istnieją trzy formy takiej księgowości uproszczonej, stworzonej właśnie dla nich:

  • karta podatkowa,
  • książka przychodów i rozchodów,
  • ryczałt ewidencjonowany.

Najczęściej wybierana i możliwa do realizacji jest książka przychodów i rozchodów. przede wszystkim, można się nią posługiwać w bardzo prosty sposób. Należy sumować przychody i koszty w specjalnie zaprojektowanej książce, a podatek wylicza się praktycznie sam. Podatku nie płaci się, jeżeli działalność nie przynosi żadnych zysków. Jest on na pewno większy od tak zwanego ryczałtu.

Trzeba pamiętać o tym, że taka uproszczona księgowość jest prosta i najtańsza. Nie mówi nam ona jednak nic o stanie firmy, poza wyliczeniem poziomu podatku, który firma musi zapłacić. Nie można na jej podstawie ocenić kondycji firmy.

Księgowość pełna jest znacznie bardziej skomplikowana. Polega na ewidencjonowaniu wszystkich zdarzeń gospodarczych, jakie mają miejsce w firmie. Dzięki prowadzeniu takiej formy księgowości, można jednak ocenić bez problemu bieżącą kondycję firmy lub kondycję jej w konkretnym okresie czasu. Wiele firm decyduje się na prowadzenie takiej księgowości, ponieważ zależy im na tym, aby cały czas mieć się na baczności i móc ocenić, czy firma prosperuje dobrze. Taka księgowość pozwala też szybko na ocenę, co jest nie tak w firmie i jak można to naprawić.

W przypadku pełnej księgowości, konieczne jest ewidencjonowanie każdego grosza, jaki przepływa przez rachunki firmy. Również operacje bezgotówkowe trzeba zawsze brać pod uwagę. Nie ma możliwości, aby cokolwiek nie zgadzało się pomiędzy rachunkami firmy.

Więcej informacji na temat księgowości znajdziesz na stronie: https://www.podatki-krakow.com.pl/uslugi-ksiegowe-dla-firm/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

content is king

Artixen.net: o roli copywritingu w procesie pozycjonowania

Nie bez powodu jednym z najpopularniejszych haseł w branży pozycjonerskiej są słowa „Content is king„, wypowiedziane przez współzałożyciela korporacji Microsoft, Billa Gatesa w roku 1996. W Artixen.net żadne lingwistyczne zakamarki branżowych tekstów nie stanowią dla nas wyzwania. Redagowanie, dokładna korekta i rozszerzanie wpisów o dodatkowy content to jedna z wielu naszych specjalności. O tym jak ważną rolę w e-marketingu odgrywa copywriting dowiecie się państwo w dalszej cześci artykułu.

Od jakościowego contentu zależy naprawdę wiele, ponieważ to on wypełnia „duszę” strony, stanowiąc o jej wyjątkowym charakterze. Często bagatelizujemy znaczenie zawartości stron, skupiając się raczej na zapleczu technicznym i kompozycjach graficznych, licząc na zastosowanie zasady pierwszego wrażenia. W branży marketingowej jednak najważniejsza jest ciekawa myśl przewodnia, która przykuje uwagę odbiorców na dłużej i zachęci do skorzystania z naszej oferty.

Content stanowi unikalną treść branżową, przeznaczoną do odbioru i szeroko pojętego doświadczania na podstawie wytycznych marketingowych. Nie może być on jednak przekombinowany, by nie odstraszyć na wstępie efektami wybujałej wyobraźni autora. „Lekkie pióro” nie powinno ponieść nas w kierunku nieistotnych dla tematu dygresji. Musimy zawrzeć w tekście jak najwięcej konkretnych informacji, dotyczących naszej marki, włącznie z cechami, zaletami i parametrami produktów i usług, co da świadectwo profesjonalizmu i zaangażowania. Chwytliwe hasła reklamowe, intrygujący charakter zawartości i kuszące oferty to klucz do zaskarbienia sobie sympatii i zainteresowania potencjalnych klientów. Obszerna objętościowo i oryginalna, przy czym na bieżąco aktualizowana treść uznana zostanie za bardziej wartościową dla robotów wyszukiwarki, co przełoży się na jej optymalne indeksowanie. Niedopuszczalne jest zatem kopiowanie tekstów ze źródeł zewnętrznych oraz powielanie utartych schematów. Jedynie wysokiej jakości treść ma szansę okupować wysokie lokaty w przyszłości.

Co najmniej równie ważna jest staranność pisania, poprawność merytoryczna i gramatyczna tekstów. Należy za wszelką cenę unikać popełniania literówek, błędów ortograficznych i interpunkcyjnych oraz wprowadzania czytelników w błąd. Mogłoby to sprowokować zarzuty braku fachowego zaplecza, doświadczenia i potrzebnej wiedzy. Nie warto więc wypowiadać się w tematach, o których nie mamy większego pojęcia. Jeśli nie uszanujemy cennego czasu czytelnika, ten prędko skłoni się ku wyborowi oferty konkurencyjnej, która spełni jego oczekiwania.

W obszarze tekstowym umieścić można ponadto wiele zawoalowanych materiałów promocyjnych i drobnych elementów, przydatnych w pozycjonowaniu od reklam bannerowych przez linki wewnętrzne, aż po sensownie wkomponowane w zdania, słowa kluczowe. Tymi ostatnimi należy urozmaicać tekst i umieszczać je w odpowiednich miejscach, między innymi nagłówkach, śródtytułach i tekstach alternatywnych (jednakże bez przesadyzmu w zagęszczeniu w celu uniknięcia zjawiska tzw. keyword stuffingu), by zostały prawidłowo odczytane i niepotraktowane jako spam lub ukarane filtrem. Warto również wplatać atrakcyjne treści edukacyjne bądź rozrywkowe, dopasowane do profilu grupy docelowej, które urozmaicą stronę i wzbudzą pozytywne emocje czytelników, skłaniając ich do częstszych odwiedzin naszego adresu lub podlinkowania go na własnych serwisach. Linki pozyskane w sposób naturalny będą wyraźnie doceniane i premiowane przez algorytmy Google. Odkąd ich mechanizmy uległy modyfikacjom i zostały wprowadzone nowe obostrzenia, treści spamerskie i pochodne są obejmowane odpowiednimi sankcjami.

Zadowolenie klientów to nasza najlepsza wizytówka. Dzięki spersonalizowanym odniesieniom mamy możliwość zaprezentować „ludzką twarz” firmy, sytuując się znacznie bliżej konsumenckich problemów w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań. Stawiając się na miejscu użytkowników, możemy prześledzić rynkowe trendy i wyjść im naprzeciw, odpowiadając na bieżące zapotrzebowania.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

biuro księgowe Warszawa

Księgowość z biurem rachunkowym

Zarówno polskie jak i europejskie prawo nakłada obowiązek prowadzenia rachunkowości na wszystkich przedsiębiorców. Ci z sektora MŚP prowadzą co prawda rachunkowość uproszczoną, jednak dla niektórych jest ona równie skomplikowana jak ta, która leży w obowiązku dużych przedsiębiorstw. Nie warto zatem na własną rękę zajmować się księgowością jeśli nie jest się zawodowcem w tej dziedzinie, gdyż taka postawa może przysporzyć firmie wiele problemów lub nie w pełni wykorzystać jej potencjał.

Po co prowadzić rachunkowość?

Księgowość idealnie odwzorowuje sytuację panującą w przedsiębiorstwie. To właśnie na podstawie informacji w niej zawartych banki udzielają kredytów a inwestorzy decydują się włożyć kapitał w dany biznes. Ponadto, dla wszystkich pracowników firmy rachunkowość służy do jej oceny i pomaga podjąć decyzję czy chcą być zatrudnieni w danym miejscu czy też nie.Jednak nie tylko podmioty zewnętrzne bazują na rachunkowości firmy przy podejmowaniu decyzji, ale również jej zarząd i właściciele. Na podstawie danych mogą oni wyciągnąć wnioski z dotychczasowej działalności i podjąć odpowiednie kroki by ulepszyć sytuację firmy.

Zalety korzystania z usług biura rachunkowego

Biuro rachunkowe oprócz profesjonalnej i kompleksowej usługi prowadzenia rachunkowości przeważnie zapewnia również doradztwo w szerokim zakresie. Nie każdy właściciel czy członek zarządu potrafi sam, na podstawie własnej wiedzy prawidłowo odczytać z ksiąg pożądane informacje. Dzięki usługom biura rachunkowego mamy gwarancję, że księgowość prowadzona jest w sposób rzetelny i skrupulatny oraz świadomość, że nie prowadzimy jej tylko z prawnego obowiązku, a po to by mieć pełen obraz funkcjonowania przedsiębiorstwa i rozsądnie nim zarządzać.

Biuro księgowe Warszawa

ubezpiecz mieszkanie na rankomat.pl

Ubezpieczenie mieszkania zabezpieczy Twój dobytek

Ubezpieczone mieszkanie to komfort nie tylko w okresie wakacji. Masz pewność, że takie wydarzenia, jak kradzież, pożar czy powódź nie będą oznaczały dla ciebie wielotysięcznych wydatków tylko realną pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dom i mieszkanie pod ochroną

Pamiętna powódź z 2010 roku uświadomiła nam, w jak krótkim czasie można stracić dorobek całego życia. W podsumowaniu tego kataklizmu pojawiły się też pierwsze dane o tym, jak często Polacy ubezpieczają swoje cztery kąty. Okazało się, że tylko nieco ponad 30 proc. rodaków inwestuje w ubezpieczenie domu lub mieszkania podczas, gdy w Niemczech czy Anglii robi to 80-90 proc. właścicieli. W argumentacji przeciwko ubezpieczeniu najczęściej pojawia się motyw oszczędności. Jednak gdy dochodzi do kradzieży, powodzi czy innego przykrego losowego wypadku ta oszczędność okazuje się być pozorna.

Polisa na własne M

Najczęstsze opcje ubezpieczenia mieszkania dotyczą zalania, pożaru, skutków przepięcia w sieci elektrycznej czy też wybuchu gazu. Ale lokale w wielkich blokach warto ubezpieczyć również od skutków prac budowlanych prowadzonych w okolicy a są to na przykład pęknięcia na ścianach. Podstawowe ubezpieczenie obejmuje tylko mury, czyli ściany i sufit, ale w opcji rozbudowanej ochronie podlegają także elementy stałe, do których zalicza się podłogi, okna, glazurę, framugi, schody a nawet zabudowę kuchni. Kalkulator 7 najlepszych ofert znajdziesz w Internecie, możesz się zasugerować tym, czego szukają i co wybierają inni.

Opcje dodatkowe

Ubezpieczenie można rozszerzyć na przykład urządzenia RTV, AGD, sprzęt sportowy i elektroniczny, meble, dywany, instrumenty muzyczne i inne. Elektronikę warto ubezpieczyć na wypadek uderzenia pioruna, który paląc przewody niszczy wszystkie urządzenia, będące podłączone do sieci. Większość z nich nie nadaje się już do użytkowania. Ubezpieczenie może dotyczyć również ryzyka kradzieży czy dewastacji, na przykład dzieł sztuki czy cennej kolekcji przedmiotów. Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma taką opcję, dlatego jeśli masz wątpliwości, do kogo się zwrócić, szukaj fachowców. Ubezpiecz mieszkanie na Rankomat.pl i dokładnie zapoznaj się z tym, co ci zaoferowano. To banalne stwierdzenie kryje za sobą spore ewentualne koszty. Ważne są detale, jak siła wiatru. Jeden ubezpieczyciel uzna, że silny wiatr ma prędkość 40 km/h, inny że 70 km/h. W drugim przypadku jeśli wiatr wiejący z siłą 50 km/h zrzuci konary drzewa na twoje okna i wybije szyby, towarzystwo ubezpieczeniowe nie zapłaci ci za szkodę nic.