Gdzie sprzedawać funty?

Ponieważ kurs funta brytyjskiego za sprawą Brexitu znacznie spadł, Polacy, którzy wyjechali na Wyspy w celach zarobkowych, zastanawiają się, gdzie i w jaki sposób wymieniać funty na złotówki, by taka operacja wiązała się z jak najmniejszą stratą. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Czy wiecie, że tylko na przestrzeni dwóch miesięcy Polacy przesyłają do ojczyzny jakieś 7 milionów funtów? Decyzja o złym sposobie wymiany waluty może mieć więc katastrofalne skutki finansowe.

 

Jedna waluta, wiele możliwości

 

Do wyboru są tradycyjne rozwiązania, ale też te innowacyjne. Wszystkie mają swoje wady i zalety, które właśnie teraz postaramy się przedstawić.

 

Polacy nadal nie mają zaufania do operacji finansowych, które realizowane są za pośrednictwem internetu. Z drugiej jednak strony zdają sobie sprawę, że tradycyjna forma wymiany waluty jest nie tylko nieopłacalna, ale również niemożliwa. Pójście do kantora wiąże się z otrzymaniem gotówki, a w takiej sytuacji pojawia się problem przesłania pieniędzy pozostawionej w Polsce rodzinie. Pamiętajmy również, że wielu Polaków musi sprzedawać funty po to, by opłacać zobowiązania, jakie mają w ojczyźnie. Dzisiaj powszechne jest dokonywanie takich opłat przez internet, często nie ma po prostu innej opcji.

 

Nowoczesne rozwiązania są nie tylko o wiele tańsze – w kantorze stacjonarnym mamy jeszcze możliwość negocjacji kursu przy dużej wartości funtów, ale w bankach już nie. Instytucje bankowe choć w pełni bezpieczne, to pobierają nierzadko horrendalne opłaty za realizację przelewów walutowych, mają na dodatek bardzo niekorzystny kurs.

 

To rozwiązania, które oferuje sieć, są dzisiaj nie tylko tanie, ale również szybkie, komfortowe i tak samo całkowicie bezpieczne. To na nie powinni zwracać uwagę Polacy, którym zależy na korzystnych przelewach walutowych. W czasach, w których kurs funta notorycznie spada, wydaje się logiczne, by szukać szansy na opłacalne operacje finansowe tego rodzaju.

 

Na co warto postawić?

 

Okazuje się, że prym wiodą dzisiaj kantory internetowe, konta walutowe oraz instytucje płatnicze. Wszystkie oferują korzystny kurs, szybkie przelewy i komfort użytkowania, bo bez wychodzenia z domu. Warto jednak pamiętać, że banki oferujące konta walutowe, mogą pobierać dodatkowe opłaty czy prowizje i wtedy cała transakcja nie będzie już tak dobra. Najlepszy wybór to instytucja płatnicza oferująca transfery pieniężne – UroFX oferuje kalkulator walutowy i pomoc profesjonalistów przy realizacji każdego przelewu. Do tego korzystny kurs, bezpieczeństwo jak w banku i pieniądze u odbiorcy już następnego dnia.

 

Właśnie z takich dobrodziejstw powinni korzystać Polacy. Większość otrzymujących wypłatę w funtach, każdego miesiąca wysyła jej sporą część do ojczyzny. Wspiera w ten sposób finansowo rodzinę albo opłaca pozostawione w kraju zobowiązania, takie jak kredyty hipoteczne, gotówkowe, czynsz, raty za sprzęty domowego użytku, ubezpieczenia itp. Miesięczne oszczędności na przelewach i sprzedaży funtów będą uzależnione oczywiście od kwoty, ale średnio będzie to na pewno kilkaset złotych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *