Porównywarka cen prądu –  korzyści dla klientów indywidualnych i firm

 

W Polsce działa i prężnie się rozwija wiele firm zajmujących się dostawą energii elektrycznej do mieszkań, domów i przedsiębiorstw. Poszczególne firmy konkurują między sobą, starają się, jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientów i zachęcają coraz to bardziej kuszącymi ofertami. W celu ułatwienia wyboru dostawcy prądu powstały porównywarki cen prądu, które pozwalają sprawdzić i porównać oferty poszczególnych firm.

 

Porównywarka cen prądu zestawia ze sobą około 50 ofert sprzedawców w 1,5 minuty. Umożliwia dokładne porównanie i sprawdzenie wszystkich ofert w naszym zasięgu, dzięki temu każdy może zdecydować się na najkorzystniejsze dla niego rozwiązanie. Wybierając najlepszą ofertę można obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 30%.

 

Porównywarka cen prądu przede wszystkim jest bezpłatna i dostępna dla każdego – klient indywidualny, czy też przedsiębiorstwo. Pozwala w klarowny sposób przedstawić ile pieniędzy można zaoszczędzić na rachunkach za prąd wybierając konkretnego dostawcę energii. Dużym udogodnieniem po przejściu przez bezpłatny formularz w porównywarce są informacje dotyczące warunków, na jakich można podpisać umowę (czas trwania umowy, sposób wypowiedzenia, wybór stawki za prąd). Porównywarka pozwala świadomie zdecydować się na najlepszego dostawcę prądu, czyli maksymalnie obniżyć rachunki za energię elektryczną.

 

Zalety płynące z  wykorzystania porównywarki cen prądu

 

Obniżenie rachunków za energię elektryczną

 

Porównywarka cen prądu jest darmowa i może korzystać z niej każdy, dlatego też nic nie tracimy, wystarczy nam kilka minut i już możemy sprawdzić, która firma sprosta naszym oczekiwaniom. Umożliwia nam sprawne obliczenie różnic cenowych, które nie jest łatwym zadaniem. Poszczególni dostawcy prądu zawsze oferują energię elektryczną tej samej jakości, żadna zmiana sprzedawcy nie powoduje przerw w dostawie energii. Energia pochodzi od jednego podmiotu – dystrybutor energii elektrycznej dla danego obszaru. Wybierając, więc nowego dostawcę prądu mamy gwarancję, że będzie on dostarczany nam w takiej samej jakości i ciągłości, bez względu na to, z jakiego sprzedawcy korzystamy. Decyzja o zmianie dostawcy prądu pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd i nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami.

 

Łatwość zweryfikowania ukrytych kosztów

 

Duża ilość sprzedawców prądu, różnorodne oferty i skomplikowane umowy sprawiają, że decyzja o najlepszym dostawcy jest niezwykle trudna. Poszczególni dostawcy prądu różnorodnie formułują swoje umowy np. doliczają opłaty handlowe lub dodają ukryte koszta. Porównywarka cen prądu pozwala dokładnie zweryfikować wszystkie koszta oraz rabaty, dzięki temu w klarowny sposób przedstawia cenniki konkretnych sprzedawców prądu.

 

Każdego miesiąca kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski porównuje ceny prądu w porównywarce cen optimalenergy.pl. Optimal Energy bierze pod uwagę wszelkie opłaty pobierane przez dystrybutora energii elektrycznej i opłaty pobierane przez sprzedawcę prądu. W skład opłat wchodzi opłata za energię elektryczną czynną wyrażona w zł/kW i opłata handlowa. Opłata handlowa nie zawsze pojawia się w umowach, lecz zdarzają się przypadki, w których podawana jest niska cena za kWh energii elektrycznej, a do niej doliczona dodatkowa opłata handlowa. Doliczenie opłaty handlowej w wielu przypadkach sprawia, że początkowo korzystna dla nas oferta przestaje być atrakcyjna (powiększa koszt końcowy). Korzystając, zatem z porównywarki zyskujemy pewność, że nie narażamy się na ukryte koszta i wybieramy najlepszego dostawcę prądu (niskie rachunki za energię elektryczną).  

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *