Naprawa okien Dopczyce – okucia okienne dlaczego są tak ważne i jak o nie dbać?

Zakup okien to inwestycja na lata. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na bardzo ważny element decydujący o funkcjonalności okna, mianowicie na okucie. Ten mały element na który składają się zamki, zawiasy i klamka ma fundamentalne znaczenie dla naszego komfortu i bezpieczeństwa. Pełni istotną rolę w ochronie przed włamaniem. Musimy sobie zdawać sprawę, że to właśnie okucia są najbardziej eksploatowaną, a tym samym najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią stolarki okiennej.

Jak dbać o okucia okienne?

Częste otwieranie i zamykanie okien powoduje iż po jakimś czasie okucia ulegają rozregulowaniu. Następstwem tego są problemy z zamknięciem okna. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo swojego domu należy dbać o okresowe przeglądy tych elementów. Przynajmniej raz w roku należy przeprowadzić konserwację okuć używając do tego specjalnego smaru. Naprawa okien Dopczyce oferuje te i inne usługi z zakresu naprawy i serwisu okien.

Okucia antywyważeniowe – zwiększ ochronę swojego domu przed włamaniem

Okucia te to trwałe elementy ryglujące: trzpienie bądź rolki grzybowe, które mocno trzymają skrzydło w antywłamaniowych zaczepach ościeżnicy. Ich cylindryczny kształt gwarantuje, że nie wysuną się z zaczepów podczas próby włamania, ani gdy skrzydło będzie uchylone ani gdy zamknięte. Istotną rolę pełnią także klamki zamykane na klucz i z zatrzaskiem, które zabezpieczają przed wtargnięciem z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *