Inhibitor korozji Warszawa – metoda walki z korozją

Korozję można zdefiniować jako wynik reakcji otaczającego środowiska na niezamierzoną zmianę materiału. Zazwyczaj mówiąc o korozji mamy na myśli korozję metali, ale inne materiały również mogą jej ulegać. My jednak zajmiemy się rdzewieniem metali.

Korozja jest jedną z głównych przyczyn strat w trakcie produkcji, transportu oraz przechowywania elementów, które są narażone na rdzę, np. przedmiotów ze stali, żelaza oraz innych metali i ich stopów.

Rdza takich elementów w trakcie magazynowania czy transportu może prowadzić do przebarwień powierzchni, jej matowienia oraz niszczenia wżerowego. Normalnym jest, że tlen i woda obecne są we wszystkich warunkach transportu oraz warunkach przechowywania przedmiotów, dlatego zabezpieczenie ich przed korozją jest konieczne już na etapie pakowania i przechowywania metalowych części. Efekty rdzewienia często pojawiają się po wyprodukowaniu przedmiotów, a przed dostarczeniem ich odbiorcy.

W takich przypadkach najczęściej stosuje się powłoki polimerowe z polietylenu niskiej gęstości lub pakowanie elementów metalowych w warunkach próżniowych, jak ma to miejsce na przykład w przemyśle elektronicznym. Ta metoda jest niezwykle kosztowna.
Innym rozwiązaniem przynoszącym zamierzone efekty są powłoki ochronne i środki ochrony czasowej.
Kolejną, równie skuteczną metodą walki z procesem rdzewienia jest wprowadzenie zabezpieczenia w postaci inhibitora. Inhibitor korozji Warszawa, który nawet w niewielkich ilościach w dużym stopniu zmniejsza szybkość rdzewienia w środowisku korozyjnym. W środowiskach wilgotnych korozja metali ma charakter elektrochemiczny i dlatego zastosowanie inhibitorów korozji polega na zmianie potencjału elektrodowego metalu. Ma to na celu zapobiegnięcia lub chociażby ograniczenia jego rozpuszczania.

 

 

 

Popularne tagi : powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji Warszawa

Dojazd: