Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto wykupić?

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na wakacje za granice. Biura podróży notują co roku wzrosty sprzedaży zagranicznych wycieczek. Najczęściej wybieranym wakacyjnym kierunkiem była do tej pory Grecja. Na drugim miejscu Turcja, potem Bułgaria. Kolejne miejsca poza podium zajmują: Hiszpania, Egipt, Albania, Włochy, Tunezja, Chorwacja i Cypr.

 

Największym powodzeniem cieszyły się hotele czterogwiazdkowe i formuła all inclusive. Najczęściej wyjeżdżamy na 7 dni, ale coraz większym powodzeniem cieszą się wyjazdy 10 dniowe.

 

Beztroskę wakacyjną zburzyć może nagłe zachorowanie lub nieszczęśliwy wypadek. Często myślimy, że nas to nie dotyczy, że nam się to nie przydarzy. Jednak co jakiś czas pojawiają się w mediach informacje o wysokich rachunkach wystawianych przez szpitale czy kosztach transportu do Polski.

 

Kupując wycieczkę w biurze podróży mamy w cenie wycieczki zapewnione ubezpieczenie turystyczne. To obowiązek biura podróży, żeby zapewnić je swoim klientom. Ustawa jednak nie określa w jakiej wysokości powinno być suma ubezpieczenia, nie określa warunków ubezpieczenia. To powoduje, że aby ograniczyć koszty biura podróży zapewniają ubezpieczenia na niskie sumy, często z wąskim zakresem ubezpieczenia i udziałami własnymi. Czyli w przypadku konieczności skorzystania z ubezpieczenia trzeba określoną kwotę zapłacić samemu.

 

Na przykład Itaka w wariancie podstawowym (stan na 31.01.2020) zapewnia ubezpieczenie kosztów leczenia na sumę 20.000 euro z limitem na leczenie ambulatoryjne 1.000 euro. W zakresie ubezpieczenia podstawowego nie ma ubezpieczenia bagażu, ani odpowiedzialności cywilnej.

 

W przypadku leczenia ambulatoryjnego potrącany jest udział własny w wysokości 25 euro, czyli taką kwotę będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

 

Koszty leczenia za granicą mogą być bardzo wysokie, wyższe niż suma ubezpieczenia, którą zapewnia biuro podróży. Dlatego warto kupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Koszt takiego ubezpieczenia jest niewspółmiernie niski w stosunku do ewentualnych kosztów, które będziemy musieli ponieść wskutek nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

 

Wyjeżdżając do krajów egzotycznych warto też przygotować swój organizm na inną florę bakteryjną.

Jest szeroki wybór probiotyków, których ceny można porównać w porównywarce cen aptek mojeApteki.pl. Dzięki porównywarce możemy porównać nie tylko cenę jednego produktu, ale łączny koszt zakupów w aptekach. Wyjeżdżając na wakacje oprócz probiotyków kupujemy też kremy do opalania, preparaty na oparzenia, a w przypadku wyjazdu do Egiptu warto kupić też lek przeciw biegunce. Robiąc większe zakupy w aptece internetowej warto porównać łączny koszt zakupów, bo możemy dużo zaoszczędzić.

Nasz team to grupa ekspertów ,którzy z przyjemnością dzielą się wiedzą z kategorii biznesu, finansów, inwestycji oraz rachunkowości tak byś mógł/a być na bieżąco z najświeższymi informacjami biznesowymi.
Redakcja