Nie bez powodu jednym z najpopularniejszych haseł w branży pozycjonerskiej są słowa “Content is king“, wypowiedziane przez współzałożyciela korporacji Microsoft, Billa Gatesa w roku 1996. W Artixen.net żadne lingwistyczne zakamarki branżowych tekstów nie stanowią dla nas wyzwania. Redagowanie, dokładna korekta i rozszerzanie wpisów o dodatkowy content to jedna z wielu naszych specjalności. O tym jak ważną rolę w e-marketingu odgrywa copywriting dowiecie się państwo w dalszej cześci artykułu.
Od jakościowego contentu zależy naprawdę wiele, ponieważ to on wypełnia “duszę” strony, stanowiąc o jej wyjątkowym charakterze. Często bagatelizujemy znaczenie zawartości stron, skupiając się raczej na zapleczu technicznym i kompozycjach graficznych, licząc na zastosowanie zasady pierwszego wrażenia. W branży marketingowej jednak najważniejsza jest ciekawa myśl przewodnia, która przykuje uwagę odbiorców na dłużej i zachęci do skorzystania z naszej oferty.
Content stanowi unikalną treść branżową, przeznaczoną do odbioru i szeroko pojętego doświadczania na podstawie wytycznych marketingowych. Nie może być on jednak przekombinowany, by nie odstraszyć na wstępie efektami wybujałej wyobraźni autora. “Lekkie pióro” nie powinno ponieść nas w kierunku nieistotnych dla tematu dygresji. Musimy zawrzeć w tekście jak najwięcej konkretnych informacji, dotyczących naszej marki, włącznie z cechami, zaletami i parametrami produktów i usług, co da świadectwo profesjonalizmu i zaangażowania. Chwytliwe hasła reklamowe, intrygujący charakter zawartości i kuszące oferty to klucz do zaskarbienia sobie sympatii i zainteresowania potencjalnych klientów. Obszerna objętościowo i oryginalna, przy czym na bieżąco aktualizowana treść uznana zostanie za bardziej wartościową dla robotów wyszukiwarki, co przełoży się na jej optymalne indeksowanie. Niedopuszczalne jest zatem kopiowanie tekstów ze źródeł zewnętrznych oraz powielanie utartych schematów. Jedynie wysokiej jakości treść ma szansę okupować wysokie lokaty w przyszłości.
Co najmniej równie ważna jest staranność pisania, poprawność merytoryczna i gramatyczna tekstów. Należy za wszelką cenę unikać popełniania literówek, błędów ortograficznych i interpunkcyjnych oraz wprowadzania czytelników w błąd. Mogłoby to sprowokować zarzuty braku fachowego zaplecza, doświadczenia i potrzebnej wiedzy. Nie warto więc wypowiadać się w tematach, o których nie mamy większego pojęcia. Jeśli nie uszanujemy cennego czasu czytelnika, ten prędko skłoni się ku wyborowi oferty konkurencyjnej, która spełni jego oczekiwania.
W obszarze tekstowym umieścić można ponadto wiele zawoalowanych materiałów promocyjnych i drobnych elementów, przydatnych w pozycjonowaniu od reklam bannerowych przez linki wewnętrzne, aż po sensownie wkomponowane w zdania, słowa kluczowe. Tymi ostatnimi należy urozmaicać tekst i umieszczać je w odpowiednich miejscach, między innymi nagłówkach, śródtytułach i tekstach alternatywnych (jednakże bez przesadyzmu w zagęszczeniu w celu uniknięcia zjawiska tzw. keyword stuffingu), by zostały prawidłowo odczytane i niepotraktowane jako spam lub ukarane filtrem. Warto również wplatać atrakcyjne treści edukacyjne bądź rozrywkowe, dopasowane do profilu grupy docelowej, które urozmaicą stronę i wzbudzą pozytywne emocje czytelników, skłaniając ich do częstszych odwiedzin naszego adresu lub podlinkowania go na własnych serwisach. Linki pozyskane w sposób naturalny będą wyraźnie doceniane i premiowane przez algorytmy Google. Odkąd ich mechanizmy uległy modyfikacjom i zostały wprowadzone nowe obostrzenia, treści spamerskie i pochodne są obejmowane odpowiednimi sankcjami.
Zadowolenie klientów to nasza najlepsza wizytówka. Dzięki spersonalizowanym odniesieniom mamy możliwość zaprezentować “ludzką twarz” firmy, sytuując się znacznie bliżej konsumenckich problemów w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań. Stawiając się na miejscu użytkowników, możemy prześledzić rynkowe trendy i wyjść im naprzeciw, odpowiadając na bieżące zapotrzebowania.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
- Profesjonalne usługi księgowe – klucz do sukcesu biznesowego - 7 września 2023
- Ewolucja programowania low-code, czyli skracanie drogi do tworzenia oprogramowania - 25 sierpnia 2023
- Metodyka Kanban – skuteczny sposób zarządzania projektem - 11 lipca 2023