Kostka brukowa od producenta

Kostka brukowa jest popularnym materiałem wykorzystywanym do wykończenia nawierzchni zewnętrznych. Czy to będzie alejka ogrodowa, ścieżka komunikacyjna, parking, czy podjazd garażowy we wszystkich tych obszarach idealnie sprawdzi się jako funkcjonalne i estetyczne wykończenie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzai kostki. Jak wybrać tą najlepszą?

 

Rodzaje kostki brukowej ze względu na sposób produkcji

Kostkę brukową możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • przemysłową inaczej zwaną standardową. Jest ona jednolitego koloru i prostego kształtu. Najczęściej używana do wyłożenia chodników i powierzchni parkingowych.
  • szlachetną. Może ona posiadać różne kolory i wymyślne kształty. Walor dekoracyjny pełni tu kluczową rolę.

 

Dzięki dodatkowej obróbce kostki szlachetnej możemy uzyskać różne powierzchnie zewnętrzne. I tak wyróżniamy kostkę o powierzchni:

  • płukanej, gdzie wierzchnia warstwa betonu jest wypłukiwana. Dzięki temu kostka zyskuje właściwości antypoślizgowe,
  • szczotkowanej, gdzie wierzchnia warstwa poddawana jest szczotkowaniu. To tworzy dodatkowe pory nadające bardziej dekoracyjny charakter,
  • łupanej, gdzie wierzchnia warstwa jest miejscowo odłupywana. To sprawia, że kostka zaczyna przypominać naturalnie występujące kamienie,
  • postarzałej, gdzie podczas procesu młoteczkowania nadaje się materiałowi zabytkowy charakter,
  • strukturalnej. Kolejny sposób, by kostka przypominała kamień naturalny.

 

Rodzaje kostki brukowej ze względu na materiał użyty do produkcji

Kostka z betonu – jedna z najbardziej popularnych na rynku. Ich niewątpliwą zaletą jest wytrzymałość, a także stosunkowa niska cena zakupu.

Kostka kamienna – wytwarzana z kamieni naturalnych. Do najpopularniejszych należy kostka granitowa.

 

Gdzie najlepiej kupować kostkę brukową?

Kostkę brukową można kupić w wielu miejscach, począwszy od sklepów specjalistycznych, po duże markety budowlane. A czemu nie kupić produktu prosto od producenta? Grupa PBI to polska grupa firm działających w branży budowlanej i mające aspirację, by dostarczać usługi i produkty najwyżej jakości – ofertę znajdziesz tutaj: http://grupapbi.eu/kostka-brukowa/. Jednym z nich jest kostka brukowa produkowana w nowoczesnym zakładzie w Wymysłowie (gmina Opatów) działającym przy kopalni dolomitu, która jest własnością grupy. Specjalnie do tego celu została uruchomiona linia produkcyjna firmy OMAG, która jest niewątpliwym liderem w branży prefabrykatów. Zakup kostki prosto od producenta, który ma własne źródło surowcowe, zakład produkcyjny i zapewnia własny transport, daje pewność, że kupujemy produkt sprawdzony, za który producent bierze pełną odpowiedzialność.