Jak wybrać drukarkę do biura?

Nie jestmożliwe funkcjonowanie biura bez drukarki. Brak drukarki lub jej zawodne działanie może znacząco obniżyć jakość i efektywność pracy biura.  Planujesz zakup drukarki do swojego biura ale nie wiesz na co zwracać uwagę? Jakie funkcje i parametry powinna mieć dobra biurowa drukarka?

Laserowa czy atramentowa?

Jak każdy, zastanawiasz się pewnie czy drukarka kolorowa przy da się w codziennej pracy? Wybór zależy od tego jaka jest charakterystyka pracy, którą wykonujesz oraz wielkości firmy. W większych firmach doskonale sprawdzą się drukarki laserowe. Zarówno jakość jak i szybkość wydruku są na bardzo wysokim poziomie. Drukarki laserowe są droższe od atramentowych, jednakże jakość wydruku jest nieporównywalnie lepsza. Drukarki atramentowe są tańsze w zakupie, ciche, zużywają mniej prądu. Jednak jakość wydruku nie jest zbyt powalająca, dlatego najczęściej zakupywane są na potrzeby prywatne. W biurze zdecydowanie lepiej sprawdzi się drukarka laserowa.

Prostota czy wielofunkcyjność?

Od dawna wiadomo, że ilość nie znaczy jakość. Wybierając drukarkę do biura, warto pomyśleć nad tym, że niezbędna jest ta, która będzie spełniać wiele funkcji. Osoby dysponujące ograniczonym budżetem, powinny zdecydować się na zwykłą drukarkę. Nie ma najmniejszego sensu inwestowania w coś co nie przyniesie nam znacznego zysku. W biurach, w których dużo się drukuje, skanuje oraz kseruje, z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie wielofunkcyjne.

Szybkość drukowania

Większa firma wiąże się ze znaczną ilością drukowanych dokumentów. Warto zorientować się jakie parametry musi mieć drukarka, która idealnie sprawdzi się w biurze. Należy zwrócić uwagę, że na szybkość wydruku wpłynie rozdzielczość oraz kolor dokumentu. Firmy drukujące dziennie maksymalnie 50 stron, nie powinny zbytnio zwracać uwagi na to, jak szybko otrzymają wydrukowane dokumenty. Na czasie zdecydowanie powinno zależeć natomiast przedsiębiorstwom drukującym ryzę papieru dziennie.

Jaką drukarkę zatem wybrać?

Drukarka Ecosys P3045dn firmy Kyocery jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich przedsiębiorstw. Charakteryzuje się wysoką wydajnością czarno-białego druku, co w przypadku innych drukarek może być znacznym kosztem. Dzięki czemu przedkłada cenę do jakości. Szybkość wydruku to nawet 45 stron na minutę. Dodatkowo zaletą jest to, że drukarka P3045dn jest bezprzewodowa, czym zyskasz na zagospodarowaniu przestrzennym swojego biura.

Nasz team to grupa ekspertów ,którzy z przyjemnością dzielą się wiedzą z kategorii biznesu, finansów, inwestycji oraz rachunkowości tak byś mógł/a być na bieżąco z najświeższymi informacjami biznesowymi.
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *