Trening po urazie lub kontuzji – jak zacząć

Kontuzje, to temat znany chyba każdemu, kto w życiu miał nieco dłuższy kontakt ze sportem. Często, są to urazy, które rozchodzimy w kilka dni, gorzej jest w sytuacji, gdy kontuzja jest poważna, a rehabilitacje zajmie miesiące. W tej sytuacji, nawet gdy już dojdziemy do siebie, musimy bardzo uważać, nie tylko z uwagi na ledwo wyleczoną kontuzję, ale także gorszą kondycję mięśni i stawów – jak więc wrócić do treningu po kontuzji?

Jak ćwiczyć po urazie?

Najważniejsze zdają się ćwiczenia, które w bezpieczny sposób rozruszają uszkodzony wcześniej mięsień czy staw, dzięki czemu Wy, szybciej wrócicie do pełnej sprawności. To, jak powinniście ćwiczyć, zależy w największej mierze od tego, którą partię ciała uszkodziliście.
 

• Uraz w okolicy ręki
 

W tym przypadku niezbędne będą ćwiczenia, które zwiększają zdolności manipulacyjne – np. zginanie nadgarstka, dłonią, bądź jej grzbietem próbujecie dotknąć przedramienia. Dobrą praktyką jest też rzucanie piłką tenisową lub zgniatanie piłeczki antystresowej.
 

• Uraz w okolicy barków
 

Ważne będzie rozruszanie stawu ramiennego – w tym celu możecie wykonywać takie ćwiczenia jak: wnoszenie ramion przodem oraz bokiem, a także krążenia ramion w przód i w tył.
 

• Urazy kolan
 

Pomocne mogą okazać się ćwiczenia z taśmą oporową – dzięki niej twoje kolana będą dodatkowo zabezpieczone, a sama taśma wymusi na stawach dodatkowy wysiłek, wzmacniając je.

Zainwestuj w siebie! Zdobądź więcej wiedzy!

To zaledwie niewielka część tego, co powinien wiedzieć sportowiec – informacje na temat anatomii, planów treningowych i diet, to naprawdę ambitna i pochłaniająca tematyka. Jeśli więc chciałbyś się w niej zagłębić, a w przyszłości połączyć sport z zawodową karierą, to kurs na trenera fitness Poznań, jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Nauczysz się tam wielu ciekawych zagadnień, łącznie z tym, jak motywować swoich podopiecznych do intensywnego i zdrowego treningu.

 

 

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs na trenera fitness Poznań

Dojazd: