Radio – niezastąpione w nowoczesnej kuchni

Kuchnia to centrum nowoczesnego domu. Duże pomieszczenie ze stołem jadalnym z miejscami dla wszystkich domowników coraz częściej jest połączone z salonem, dlatego spędza się w nim większość wolnego czasu. Z tego względu w kuchni warto zamontować nagłośnienie do zabudowy, dzięki któremu podczas gotowania i wypoczywania na kanapie posłucha się ulubionej muzyki.

 

Radio do kuchni – dlaczego warto je mieć?

 

Gotowanie jest modne, dlatego wiele osób spędza w kuchni wolne weekendy i popołudnia. Przyrządzanie wyśmienitych dań pozwala odprężyć się i zapomnieć o problemach, a pieczenie ciasteczek to doskonała zabawa dla rodziców i dzieci. Radio kuchenne zamontowane pod sufitem lub szafkami sprawia, że czas spędzony w kuchni jest jeszcze przyjemniejszy. Podczas pieczenia i gotowania przez cały czas można słuchać ulubionych utworów, audycji radiowych, a także wiadomości z kraju i ze świata, transmitowanych co godzinę przez największe stacje radiowe.

 

Radio do kuchni może służyć również do puszczania muzyki podczas spotkania z przyjaciółmi. Urządzenie podłącza się do sieci wi-fi, dzięki czemu odtwarza się na nim utwory z różnych nośników. Wysokiej jakości głośniki sprawiają, że muzykę słychać nie tylko w kuchennym aneksie, ale i w części wypoczynkowej pomieszczenia. Montaż sufitowy jest natomiast niezastąpiony w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Radio kuchenne zajmuje niewiele miejsca, zapewniając jakość dźwięku taką samą jak rozbudowany sprzęt audio.

 

Jakie są zalety radia kuchennego?

 

Radio kuchenne sprawdza się w kuchni znacznie lepiej niż inne modele sprzętu audio. Odbiornik jest dostosowany do warunków panujących w wilgotnym pomieszczeniu. Obudowa radia jest odporna na wysokie temperatury, tłuszcz i parę wodną, dzięki czemu trwałość sprzętu jest wysoka. Radio działa niezawodnie, nawet gdy pracuje przez wiele godzin w zaparowanej kuchni.

 

Odbiornik umożliwia odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników oraz słuchanie stacji radiowych, nadających na różnych częstotliwościach. Pilot umożliwia sterowanie radiem z odległości, dzięki czemu stacje radiowe oraz utwory można zmieniać, leżąc na kanapie w części wypoczynkowej salonu.

 

Nagłośnienie do zabudowy dopasowuje się do różnych aranżacji, gdyż wtapia się w meble kuchenne i stanowi ich integralną część. Urządzenie działa bez zarzutu, choć jest niemalże niewidoczne. Co ważne, radio pasuje zarówno do mebli wykonywanych na zamówienie, jak i do standardowych zestawów dostępnych od ręki w sklepach meblowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *