Na sali wykładowej i w domu

Na kursy prawa jazdy zapisują się osoby w różnym wieku, pracujące w wielu branżach i mające różny czas pracy. Bywają sytuacje, że nie mogą uczestniczyć we wszystkich wykładach, a chcieliby zdobyć niezbędną wiedzę i odpowiednio przygotować się do jazd oraz egzaminów. Dobra szkoła nauki jazdy rozumie różnorodne potrzeby słuchaczy i stara się sprostać ich oczekiwaniom. W XXI wieku obok edukacji stacjonarnej z powodzeniem funkcjonują e-szkolenia.

 

Dopasowanie czasu nauki do potrzeb klienta

 

Nauka jazdy Gdańsk szanuje czas i rozumie, że kursanci mają różne potrzeby z zakresu godzin wykładowych. Zgodnie z prawem słuchacz powinien uczestniczyć w 30 godzinach wykładów, w których trakcie poznaje podstawowe zagadnienia związane z budową samochodu, przepisami ruchu drogowego, zasadami udzielania pierwszej pomocy. Przed pierwszą jazdą instruktor tłumaczy, jak należy przygotować się do jazdy, odpowiada na pytania zestresowanego kursanta, mówi, jak należy zachować się na skrzyżowaniach. Godziny wykładowe są układane w taki sposób, aby słuchacz zdążył i nie musiał zwalniać się wcześniej z pracy. Szkoła jazdy Gdańsk dopasowuje godziny zajęć do oczekiwań uczestników.

 

Nauka w domu

 

Osoby pracujące na zmiany nie zawsze mogą uczestniczyć w wykładach teoretycznych. Szkoła jazdy dla każdego kursanta udostępnia materiały dydaktyczne: podręcznik i testy na prawo jazdy w cenie kursu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ może uczyć się we własnym zakresie, w dowolnym czasie. Rozwiązując testy, kursant może sprawdzić swoje wiadomości i przygotować się praktycznie i technicznie do egzaminu. Dzięki dokładnemu poznaniu teorii na wykładach i podczas nauki w domu uczestnik kursu poczuje się bezpiecznej za kierownicą, ponieważ nabierze umiejętności błyskawicznej analizy sytuacji na drodze i szybkiego podejmowania decyzji.

 

Nauka przez internet

 

Szkoła jazdy idzie z duchem czasu i ma dla zabieganych i zapracowanych kursantów, ofertę e- kursu, czyli naukę poprzez internet. Uczyć się za pomocą e-kursu można w dowolnym momencie. Jest to duże ułatwienie dla osób, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych. Nie muszą rezygnować z kursu z powodu wyjazdu służbowego, dłuższej choroby, czy innych nieprzewidzianych okoliczności. Szkoła jazdy, dzięki e-kursom zyskuje zainteresowanie kursantów. To od osoby, która zapisała się na zajęcia, zależy sposób nauki. Nikt nie narzuca ludziom, jak mają zdobywać wiedzę. Najważniejsze, żeby uczestnik był zadowolony z kursu i nauczył się pewnie kierować pojazdem silnikowym. Elastyczność ośrodka szkoleń, jeżeli chodzi o godziny i formę zajęć jest bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze danej placówki kursowej.

 

Miarą skuteczności szkoły jazdy jest duża zdawalność egzaminów. Wśród kursantów są osoby, które najpierw uczestniczyły w zajęciach w innych placówkach, ale po kilku porażkach na egzaminie, zdecydowały się wykupić godziny zajęć praktycznych w szkole jazdy i bez problemu zdają później egzamin.

 

Artykuł powstał we współpracy z Portal Samochodowy ABC Motoryzacji