Lodowisko mobilne – dlaczego warto je wynająć?

Lodowiska stały się w ostatnich latach niemalże stałym elementem miejskiego krajobrazu. Z roku na rok takich obiektów przybywa, dzięki czemu ta forma aktywności zyskuje wciąż na popularności. Jakie lodowisko mobilne będzie najlepszym rozwiązaniem?

 

Dlaczego lodowiska mobilne są popularne?

 

Miasto coraz odważniej propagują zdrowy tryb życia. Siłownie na świeżym powietrzu, pokazy fitness, czy festiwale biegowe to tylko kilka możliwości zarażenia mieszkańców aktywnością fizyczną. Do takich rozwiązań zaliczają się także sezonowe lodowiska. Ta typowo zimowa forma ruchu jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba lodowisk. Już w 2015 roku  w Polsce było 250 lodowisk. To zasługa chociażby projektu „Biały Orlik”, który skutecznie zachęcał do uprawiania łyżwiarstwa między 2010 a 2012 rokiem. O popularności jazdy na łyżwach może chociażby świadczyć tworzenie lodowisk na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie. W każdym mieście mobilne lodowisko staje w najchętniej uczęszczanych przez mieszkańców punktach. Dzięki temu są łatwo dostępne dla wszystkich. Najczęściej takie obiekty znajdziemy w okolicy galerii handlowych, kina, starówki, czy obiektów sportowych. Lodowisko mobilne to także dodatkowa powierzchnia reklamowa, na której miasto może całkiem nieźle zarobić.

 

Lodowisko mobilne – co decyduje o jego prawidłowym działaniu?

 

Obiekty te pracują zazwyczaj w zróżnicowanych warunkach. O ile na krytych lodowiskach panuje zazwyczaj ta sama temperatura, to na tych mobilnych wszystko zależy od pogody. Dlatego tak istotny jest system chłodzenia obiektu. Skuteczny system opiera się o wysokiej jakości agregat chłodniczy. To on umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury tafli lodu, co zapewnia komfortowe korzystanie ze ślizgawki. Czynnikiem chłodzącym w tym układzie jest glikol, czyli alkoholowy roztwór wodny o temperaturze -12 stopni Celsjusza. System chłodzący ślizgawkę znajduje się pod betonową płytą, za której zmrożenie odpowiada. Tafla lodu natomiast będzie stabilna termicznie, jeśli jej powłoka będzie wynosić przynajmniej pięć centymetrów. W tym celu polewa się ją regularnie wodą, by ta zamarzła i utworzyła ową taflę. Zabieg ten może trwać nawet kilka dni. Lodowisko mobilne narażone jest także na podmuchy wiatru, które mogą doprowadzić do wylizywania lodu. Objawia się to powstaniem folii wodnej na tafli, która jest nieprzyjemnym zjawiskiem dla osób korzystających ze ślizgawki. Na szczęście firmy wynajmujące akie obiekty gwarantują całodobowy serwis, który gwarantuje właściwe funkcjonowanie mobilnego lodowiska. Jedno z takich przedsiębiorstw znajdziesz w tym miejscu http://www.ras-lodowiska.pl/produkt/sprzedaz-lodowisk-mobilnych/. Lodowisko mobilne może funkcjonować przez cały sezon, dzięki czemu przyniesie miastu zyski. Stanie się także dodatkową atrakcją zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *