Jak zorganizować wyjazd służbowy?

Wyjazdy służbowe, stały się w dzisiejszych czasach codziennością dla pracowników większości polskich firm – szkolenia, eventy, wyjazdy integracyjne. Największą popularnością w ostatnich latach cieszą się szkolenia, połączone z integracją. Jest to świetna metoda na podnoszenie kwalifikacji pracowników, a jednocześnie motywowania ich do bardziej efektywnej pracy. Każdy przedsiębiorca, który stawia na nieustający rozwój firmy, wie, jakie przynosi to korzyści, dlatego pomimo kryzysu gospodarczego, z roku na rok nakłady na wyjazdy służbowe się zwiększają. Jednak ich organizacja wcale nie należy do najłatwiejszych i wymaga wielu umiejętności i odpowiednich przygotowań.

 

  1. Wybór miejsca

Wybór miejsca jest ściśle uwarunkowany od charakteru i celu wyjazdu służbowego. Możliwości w tym obszarze są bardzo duże, ale za odpowiednim miejscem trzeba się rozejrzeć ze stosownym wyprzedzeniem. Najbardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się obiekt hotelowy, w którym bez problemu można zorganizować pobyt grupowy z całodniowym wyżywieniem. Jeśli ma to być wyjazd typowo szkoleniowy, który głównie ma na celu zwiększenie kwalifikacji, należy wybrać elegancki hotel, oferujący dostęp do sali konferencyjnej, natomiast, jeśli ma to być wyjazd łączący szkolenie i imprezę integracyjną, należy postawić na pensjonat poza miastem, który poza wypełnianiem obowiązków, będzie także sprzyjał wypoczynkowi oraz umożliwiał wspólne biesiadowanie.

 

  1. Transport

Kolejną ważną kwestią, o którą należy zadbać jest transport. Najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem na wyjazd służbowy, będzie wynajęcie busa lub autokaru, w zależności od ilości podróżnych. Firmy takie jak M – Bus z Krakowa, dysponują tego typu nowoczesnymi pojazdami, można więc, zamówić tam stosowną usługę. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: przewóz osób Kraków lub odwiedzając stronę internetową http://www.m-bus.com.pl, uzyskacie Państwo niezbędne informacje, dotyczące komfortowych przejazdów w bogato wyposażonych maszynach, realizowane na terenie całego kraju lub Europy.

 

  1. Plan pobytu

Warto, aby jeszcze przed wyjazdem, pracownicy dostali przygotowany harmonogram zajęć. Należy uwzględnić w nim miejsca i godziny planowanego wyjazdu oraz powrotu, a także program szkoleń. Trzeba również, racjonalnie wyważyć czas, który będzie poświęcony na realizację obowiązków i na zabawę, gdyż przygotowane na czas wolny od zajęć gry, konkursy i zabawy sprzyjają integracji pracowników, zacieśnianiu więzi i budowaniu wspólnego zaufania.

 

  1. Ubezpieczenie uczestników

Jest to bardzo ważna kwestia, o której organizatorzy często zapominają. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy na czas wyjazdu służbowego, dlatego warto uniknąć ryzyka, zadbać o bezpieczeństwo pracowników firmy i wykupić ubezpieczenia.

Nasz team to grupa ekspertów ,którzy z przyjemnością dzielą się wiedzą z kategorii biznesu, finansów, inwestycji oraz rachunkowości tak byś mógł/a być na bieżąco z najświeższymi informacjami biznesowymi.
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *