Import z Chin – jak zacząć?

Import towarów z Chin, na całym świecie stał się zjawiskiem bardzo powszechnym. Czynnikami decydującymi o wyborze azjatyckiego rynku, są przede wszystkim niskie koszty produkcji, które wynikają ze znikomych kosztów siły roboczej oraz jej utrzymania, niewielka biurokracja, małe podatki, tania energia elektryczna oraz niskie ceny nieruchomości. Zatem nic dziwnego, że coraz częściej polscy przedsiębiorcy decydują się na sprowadzanie towaru z Chin.

Chińskie fabryki produkują dosłownie wszystko, działalność produkcyjna jest coraz większa, a jakość coraz lepsza, więc wciąż przybywa firm, które zarabiają w kraju na dużej różnicy między ceną zakupu towaru z Chin, a ceną sprzedaży na naszym rynku. Jednak, aby rozwijać tam kontakty handlowe, trzeba umiejętnie dostać się jak najbliżej producenta, który oferuje najniższe ceny. Taka sytuacja stwarza korzystne warunki do rozwoju wielu firm pośredniczących w wyszukiwaniu producentów oraz zakupie towarów przeznaczonych do importu. Pracownicy agencji obracają towarem, zanim trafi on w ręce importerów. Dla wszystkich, którzy mają dobry pomysł i planują rozpoczęcie międzynarodowej działalności opierającej się na imporcie towarów z Chin, usługi firmy pośredniczącej będą bardzo pomocne. Doświadczona agencja zajmie się kompleksowym pośrednictwem w sprowadzaniu towarów z Chin, umożliwi dostęp do różnorodnych produktów od sprawdzonych i wiarygodnych dostawców, będzie prowadzić stały nadzór nad produkcją, aby zapewnić jak najwyższą jakość produktów oraz weźmie udział w negocjacjach z dostawcami, żeby decyzje dotyczące kosztów były korzystne dla naszej firmy. Dodatkowo wykwalifikowany China agent, przygotuje niezbędną dokumentację, potrzebną do przeprowadzenia sprawnej przesyłki towaru, będzie na bieżąco informował o przebiegu produkcji na każdym jej etapie i potwierdzał wszystkie szczegóły. Możliwa jest także, konsolidacja towarów od różnych dostawców w magazynie firmy pośredniczącej oraz pakowanie ich zgodne z naszymi wymogami. Koszty, jakie trzeba ponieść za usługi agencji, są uwarunkowane od wartości zamówienia, gdyż z reguły jest to prowizja procentowa.

Producenci z Chin wykazują duże zainteresowanie eksportem swoich towarów na rynki zachodnie i są bardzo otwarci na nowe interesy, jednak należy zadbać o dobre stosunki osobiste i terminowe dokonywanie płatności wynikające z kontraktu. Bardzo szeroka oferta produktów dostępnych na chińskim rynku, stwarza świetną okazję do oferowania konkurencyjnych towarów i budowania pozytywnego wizerunku naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *