Dlaczego bilety promowe do Szwecji to najlepsze rozwiązanie?

Podróż do krajów skandynawskich nie musi być droga. Do wyboru mamy kilka wariantów. Jednym z nich jest podróż promem. Co jeszcze można wziąć pod uwagę?

 

Ile czasu zajmie podróż samochodem?

 

Obecnie auto to jeden z najpopularniejszych środków lokomocji. Pojazdów nieustannie przybywa, gdyż każdy chce dotrzeć jak najszybciej do domu, pracy, czy bliskich znajomych. Koszty przemieszczania się autem są często niższe niż w przypadku transportu publicznego. Jednak dłuższe podróże mogą być bardzo uciążliwe i męczące. Prowadzenie pojazdu przez kilkanaście godzin nie jest komfortowe. Dlatego wyjazdy samochodem na wakacje warto rozważyć z kimś, kto mógłby zmieniać nas za kierownicą. W taką podróż warto też rozważyć wypożyczenie przyczepy kempingowej, co może dodać naszemu wypadowi sporo uroku. Szczególnie, gdy podróż miałaby liczyć ponad 1300 km. Z Polski do Szwecji dotrzemy przez Niemcy i Danię. Stamtąd do Malmo udamy się mostem Oresund. Możemy też skorzystać z przeprawy promowej z Helsingor do Helisingborg. Trwa to zaledwie dwadzieścia minut. Na pokonanie całej trasy zaś będziemy potrzebowali około doby. Jeśli więc komuś zależy na czasie oraz komforcie, powinien postawić na samolot. Połączenia lotnicze są realizowane do Sztokholmu, Malmo, Nykoping i Goteborga. Czas przelotu jest zróżnicowany i wynosi od dwóch do czterech godzin. Wcześniejsze zarezerwowanie biletu pozwoli nam na dodatkowe oszczędności. Jeśli dobrze poszukamy, to dostaniemy je w cenie siedemdziesięciu złotych. Na miejscu nie musimy bać się o transport. Ze szwedzkich portów lotniczych kursują bowiem autobusy, które są zsynchronizowane z godzinami przylotów i odlotów.

 

Gdzie można kupić bilety promowe do Szwecji?

 

Innym rozwiązaniem, które pozwala nam także przetransportować pojazd, to prom. Tego typu połączenia są bardzo chętnie wybierane przez Polaków. Promy kursują na następujących trasach: Świnoujście – Trelleborg, Świnoujście – Nystad, Gdańsk – Nynashamn oraz Gdynia – Karlskrona. Podobnie jak w przypadku portów lotniczych, także te porty są dobrze skomunikowane z pozostałymi szwedzkimi miastami. Bilety promowe do Szwecji możemy kupić znacznie szybciej przez internet. W dodatku nie będzie to wiązało się z dodatkowymi prowizjami. Wystarczy, że wejdziemy na tę stronę https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,szwecja.html. Jeśli robimy to po raz pierwszy, to możemy skorzystać z pomocy fachowców. Rezerwacje na takich stronach dotyczą zarówno przeprawy pasażerskiej, jak i Cargo. Przed zakupem warto też sprawdzić regulamin armatora. Pozwoli to uniknąć przypadkowych kar czy innych nieprzyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *