Co warto wiedzieć o zawodzie biegłego rewidenta

Księgowość to dzisiaj chleb powszedni dla każdego przedsiębiorcy, jest to bowiem niezbędny dział, bądź usługa dla każdej firmy. Prowadząc działalność często brakuje czasu na sprawdzanie działań księgowych czy analizowanie ich skuteczności bądź rzetelności. Jeśli więc chcemy sprawdzić czy wszystkie księgi i rachunkowość prowadzone są jak należy, warto skorzystać z usług biegłego rewidenta – kim on jest i na czym polega jego praca?

 

Kim jest biegły rewident

 

W najprostszym tłumaczeniu można powiedzieć, że biegły rewident to osoba, która posiada pełne uprawnienia do przeprowadzenia rewizji finansowej, polegającej na weryfikacji dokumentacji księgowej. Jest to osoba, która jako niezależny ekspert zajmuje się tworzeniem raportów i sprawozdań finansowych oraz wydawaniem opinii w tymże zakresie.

 

Jak zostać biegłym rewidentem?

 

Trzeba przyznać, że zdobycie uprawnień biegłego rewidenta nie jest sprawą prostą, wymaga od zainteresowanych sporej dozy determinacji, a sam proces jest długotrwały i okraszony dużymi wymaganiami.

 

Na zostanie biegłym rewidentem ma szanse każda osoba, która może pochwalić się tytułem magistra dowolnego kierunku. Pierwszy krok do otrzymania uprawnień, to przejście serii egzaminów z tematyki rachunkowości, ekonomii, prawa oraz finansów. Na chętnych czeka 10 testów rozłożonych na cztery sesje, do których można przystąpić w Warszawie, Katowicach lub Poznaniu. Po zdaniu wszystkich egzaminów, kandydat będzie musiał odbyć roczną praktykę w obrębie rachunkowości oraz dwuletnią aplikacje pod skrzydłami biegłego rewidenta. Cały proces kończy egzamin dyplomowy, po którego zaliczeniu osoba utrzymuje pełne uprawnienia.

 

Szukasz pomocy rewidenta?

 

Usługi biegłych rewidentów nie należą do najtańszych, może się jednak okazać, że wykryje on nieprawidłowości, dzięki którym firma zaoszczędzi sporo pieniędzy. Dlatego jeśli masz jakieś wątpliwości co do prowadzenia rachunkowości w twojej firmie, lub chcesz się upewnić, że wszystko jest jak należy bo obawiasz się kontroli, sprawdź – biegły rewident Łódź.

 

Zadzwoń:
+48 502 592 828

Zobacz stronę:
http://www.atax.info.pl
Beigły Rewident Łódź

Dojazd:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *