Chcesz rozwinąć swoje przedsiębiorstwo? Dzięki networkingowi może być o wiele łatwiej!

Networking to coraz bardziej popularne zjawisko, które w Polsce osiąga z roku na rok wyższy poziom zaawansowania. Przedsiębiorcy z różnorodnych branż, dzięki klubowi networkingowo – rozwojowemu WFS Polska i organizowanych przez niego wydarzeniach, zyskują szanse na rozwój swoich działalności. Jak zatem zacząć i prowadzić networking, który pozwoli Ci na osiągnięcie oczekiwanych korzyści?

Networking – czas start

Spotkania networkingowe to rozwiązanie, dla każdego, kto chciałby zaprezentować swój biznes szczerszemu gronu. Jak zrobisz to w rozmowie z innym przedsiębiorącą, zależy wyłącznie od Ciebie. Na samym jednak początku, podczas prezentacji wszystkich uczestników wydarzenia istnieją określone reguły. Jako gość masz jedynie niespełna minutę na przedstawienie siebie i tego, co robisz. Jak zrobić to w najbardziej efektywny sposób? Przede wszystkim zadbaj o swoja prezencje, nienaganną postawę, zwróć uwagę na komunikację niewerbalną i oczywiście na to, co masz do przekazania innym. Ponoć wystarczy 11 sekund, by wywołać zaciekawienie u drugiej osoby. Wykorzystaj ten czas zatem jak najlepiej!

Co dalej?

Przechodząc do rozmowy już z konkretną osobą, pamiętaj o wszystkim, co zostało wymienione powyżej i dołącz do niej coś więcej Przykładowo na pytanie o swoją działalności, odwołaj się ciekawego zlecenia, które miałeś okazje wykonać lub podziel się momentem, w którym pomogłeś swojemu klientowi. Ponadto odpowiednio wcześniej przygotuj sobie kilka odpowiedzi na wybrane pytania – nie dasz się dzięki temu zaskoczyć. Po rozmowie wyślij grzecznościowego maila, z podziękowaniem za rozmowę i szerszą informacją o swoim biznesie.

Gdzie i kiedy?

Wydarzenia networkingowe, których organizatorem i partnerem jest WFS Polska realizowane są regularnie, na terenie całego kraju. Na spotkanie możesz przyjechać do kilku największych miast w Polsce – Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Torunia, a także tych o wiele mniejszych, jak Radomsko i Bełchatów. Sam zdecyduj, gdzie chciałbyś się pojawić w pierwszej kolejności i po prostu to zrób!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *